Product total
Options total
Grand total

Descriere

Lamine Yamal, în vârstă de 17 ani, din Spania, a câștigat premiul pentru Cel Mai Bun Tânăr Jucător al Turneului la Campionatul Euro 2024.

Naija News raportează că Yamal a jucat un rol vital în parcursul victorios al Spaniei pe parcursul Euro 2024 din Germania.

Duminică, Yamal a oferit o pasă decisivă pentru golul de deschidere al lui Nico Williams în meciul final împotriva Angliei.

Mikel Oyarzabal a marcat al doilea gol pentru Spania, iar La Roja a învins Anglia, devenind câștigătoarea turneului Euro 2024 duminică seara.

Cole Palmer de la Chelsea a egalat pentru Anglia, făcând scorul 1-1 în a doua repriză, după o pasă decisivă de la Jude Bellingham.

Cu toate acestea, Oyarzabal, care a intrat în locul lui Alvaro Morata, a produs o surpriză și a înscris golul final în minutul 86 al meciului jucat pe Olympiastadion din Berlin.
Spania a fost extrem de impresionantă pe parcursul competiției.